ПСЖ победи Ланс с 2:0 в мач от 18-я кръг на Лига

...

ПСЖ надви 10 от Ланс, Мбапе отново бе над всички

ПСЖ победи Ланс с  2:0   в мач от 18-я кръг на Лига 1.

В шестата минута Данило Перейра закъсня и извърши нарушаване против неприятелски играч в личното наказателно поле, а основният съдия не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Пшемислав Франковски, само че той стреля право в центъра на вратата, а Донарума очакваше това и съумя да избави.

В 22-а минута Ели Уахи се измъкна по превъзходен метод и опита удар с десния крайник от границата на наказателното поле, само че стражът на ПСЖ бе добре позициониран и съумя да избие в корнер. Само осем минути по-късно Килиан Мбапе видя празното пространство и откри Брадли Баркола, който се озова очи в очи със Самба, само че нападателят не трепна и приключи по прелестен метод с цел да откри резултата за парижани.

Във втората минута на добавеното време Гради фаулира Баркола, който сподели самостоятелна техника, а съдията отсъди нарушаване и даде жълт картон на състезателя на Ланс. След обзор с ВАР основният съдия промени решението си и сподели пряк червен картон на Жонатан Гради, заради прекъсване на чиста голова опция. Килиан Мбапе стреля от директен свободния удар, само че Самба бе с добра позиция и съумя да улови умерено.

В 55-а минута Нийл Ел Айнауи имаше късмет да изравни резултата за Ланс, като посрещна отскочила топка отвън наказателното поле и опита да преодолее вратаря, насочвайки удар към долния ляв ъгъл, само че Донарума внимаваше и съумя да направи ужасно избавяне.

В 72-а минута Фабиан Руис получи топка в наказателното поле и имаше чудесна опция да удвои резултата в интерес на ПСЖ, само че полузащитникът изпрати кълбото над напречната греда. В 90-а минута парижани проведоха страхотна контраофанзива, а Осман Дембеле пусна пас в празно пространство в наказателното поле за Килиан Мбапе, който от дребен ъгъл стреля и съумя да се разпише, с цел да подпечата трите точки за своя тим - 2:0 за ПСЖ.

Стартови сформира:

Ланс:  30. Брис Самба, 14. Факундо Медина, 4. Кевин Дансо, 24. Жонатан Гради, 20. Файто Мауаса, 18. Анди Диуф, 23. Нейл Ел Айнануи, 29. Пшемислав Франковски, 10. Давид да Коста, 7. Флориан Сотока, 9. Ели Уахи

ПСЖ:  99. Джанлуиджи Донарума, 21. Люка Ернандес, 15. Данило Перейра, 5. Маркиньос, 28. Карлос Солер,, 33. Уорън Заир-Емери, 4. Мануел Угарте, 17. Витиня, 29. Брадли Баркола, 10. Осман Дембеле, 7. Килиан Мбапе